לבוש לפי מבנה גוף – התאמת הבגדים לצורת הגוף

מבנה הגוף והמראה הטבעי של כל אישה, יכול להיות החבר הכי טוב שלה או ה'אויב' הכי גדול שלה. כמעט ואין אישה שלא חוותה חוסר ביטחון לגבי המראה שלה בשלב כזה או אחר בחיים. 

אז נכון שאין נוסחה מדויקת לשיפור וחיזוק הדימוי העצמי, אבל כן יש דברים שאפשר לעשות. לא כל הנשים יודעות כי זיהוי נכון של מבנה הגוף שלהן, יכול לפתור לא מעט תסכולים. 

מבנה גוף האישה – סוגים מרכזיים של צורות גוף 

אין אישה שלא ניסתה להרכיב לוק לעבודה, ליום הלימודים או לאירוע מיוחד ומרוב תסכול החליטה שאין לה מה ללבוש. מבנה גוף זהו נתון שאי אפשר לשנות ולכן, כדאי מאוד לאמץ אותו, לקנות בגדים ולהתלבש בהתאם אליו. 

מבנה גוף האישה, הוא משהו שכל מי שרוצה ללמוד להתלבש בהתאם לנתונים הפיזיים שלה חייבת לזהות ולהכיר. אילו מבני הגוף המרכזיים -

  • מבנה גוף משולש (אגס) – מבנה גוף אגס, בנוי כך שהחלק העליון של הגוף רחב יותר מהחלק התחתון. נשים בעלות מבנה גוף אגס ייהנו מישבן ומותניים רחבים יותר וקו מותניים צר ומודגש. 
  •  מבנה גוף משולש הפוך – מבנה גוף משולש הפוך הינו מבנה גוף ההפוך ממבנה גוף אגס. כאן, החלק עליון של הגוף רחב יותר מהחלק התחתון. נשים עם מבנה גוף זה, יהיו בעלות כתפיים וחזה רחבים יותר מהמותניים, הישבן והירכיים שלהן.  
  • מבנה גוף שעון חול – מבנה גוף שעון חול הינו מבנה גוף בעל קימורים. המאפיין המרכזי של גוף שעון חול הוא שהחלק העליון והחלק התחתון של הגוף שווים ברוחבם וקו המותניים הוא צר. 
  •  מבנה גוף מלבן –מבנה גוף זה, מאופיין בגוף נערי. החלק העליון והתחתון של הגוף שווים וקו המותן אינו מודגש כלל. במבנה גוף זה הכתפיים והירכיים צרות והחזה והישבן שטוחים. 
  •  מבנה גוף גיטרה – גוף גיטרה מאופיין בחלק תחתון ועליון רחבים ומותן מודגשת וצרה.  

כיצד ניתן להתאים לבוש למבנה גוף? 

כאמור, לאחר ההכרות עם מבני הגוף השונים צריך להבין איך להתאים נכונה את הבגדים למבנה הקיים? יש מספר עקרונות מרכזיים של לבוש לפי מבנה גוף שכדאי להכיר– 

  • מבנה גוף משולש (אגס) – נשים בעלות מבנה גוף אגס צריכות למשוך את תשומת הלב לחלק העליון של הגוף וליצור סימטריה באמצעות נפח, הדפסים ואקססוריז שונים. ניתן לעשות זאת עם חולצות וג'קטים עד קו המותן, שמלות בגזרת A, חלק עליון עם צווארון, מחשופים עמוקים ובגדים המדגישים את המותניים. 
  • מבנה גוף משולש הפוך – נשים בעלות מבנה גוף משולש הפוך צריכות למשוך את תשומת הלב לחלק התחתון של הגוף. ניתן לעשות זאת באמצעות לבישת שמלות או חצאיות בעלות הדפס בולט, לבישת שמלה בגזרת A הצמודה בחלק העליון  של הגוף ולבישת ג'קטים מחויטים עד לקו המותן. 
  •  מבנה גוף שעון חול – נשים בעלות מבנה גוף שעון חול, צריכות להדגיש את המותן. אפשר לעשות זאת עם חולצות ושמלות עם מפתח עמוק (עגול או וי), חולצות ושמלות עד קו המותן וחגורות המדגישות את המותניים. 
  •  מבנה גוף מלבן – נשים בעלות מבנה גוף מלבן צריכות ללבוש אאוטפיטים שיהיו סקסיים ומחמיאים כמו חולצות ושמלות מדגישות מותן, חולצות ושמלות מעטפת המדגישות את הקימורים הטבעיים של הגוף וחגורות עבות בקו המותן. 
  • מבנה גוף גיטרה – נשים בעלות מבנה גוף גיטרה, צריכות לבחור בחולצות ושמלות עם מפתח עמוק, שמלות מעטפת שידגישו את החזה, חולצות מכופתרות מבד אריג ומכנסיים בסגנון שנות ה-70 (פלייר). מומלץ לשלב גם שרשראות ארוכות המאריכות את הגוף ומשדרגות את הלוק. 

RESERVED- התאמת בגדים למבנה הגוף

אין מבנה גוף אחד לכל הנשים בעולם. בין אם את בעלת מבנה גוף גיטרה ובין אם את בעלת מבנה גוף שעון חול, אל תשכחי שאת יפה ומיוחדת כמו שאת. 

בסופו של יום, מערכת היחסים שלנו עם גופנו היא הארוכה והמחויבת ביותר בחיינו. כדי להצליח לבנות בכל יום לוק מנצח, חשוב מאוד שתכירי את מבנה הגוף שלך ואילו בגדים הכי מחמיאים לו. 

RESERVED הינה רשת אופנה בינלאומית עם מעל ל-400 סניפים ברחבי העולם. כל הקולקציות שלנו, מעוצבות על פי הטרנדים החמים ביותר ומיוצרים עם חומרי הגלם האיכותיים בשוק.  

כל פריט אצלנו, מיוצר בכמויות קטנות כדי לשמור על הייחודיות של כל פריט ופריט. ניתן להתרשם ולרכוש את הבגדים והאקססוריז שלנו כאן באתר ובאחד מארבעת הסניפים שלנו ברחבי הארץ (רמת גן, גבעתיים, תל אביב וירכא).

 

var widgetOptions = { apiKey: "9459aa1f-d41a-44bf-8599-c2605886c4f2", snippetId: "a85f91f04649d2e68726" }; (function (n) { var u = function () { GlassixWidgetClient && typeof GlassixWidgetClient == "function" ? (window.widgetClient = new GlassixWidgetClient(n), widgetClient.attach(), window.glassixWidgetScriptLoaded && window.glassixWidgetScriptLoaded()) : f() }, f = function () { r.onload = u; r.src = "https://cdn.glassix.net/clients/widget.1.2.min.js"; i.parentNode.removeChild(t); i.parentNode.insertBefore(r, i) }, i = document.getElementsByTagName("script")[0], t = document.createElement("script"), r; (t.async = !0, t.type = "text/javascript", t.crossorigin = "anonymous", t.id = "glassix-widget-script", r = t.cloneNode(), t.onload = u, t.src = "https://cdn.glassix.com/clients/widget.1.2.min.js", !document.getElementById(t.id) && document.body) && (i.parentNode.insertBefore(t, i), t.onerror = f) })(widgetOptions) window.interdeal = { sitekey : "1904543cee41fb5e5fe7cfeaa5fd9006", Position : "Right", Menulang : "HE", domains : { js : "https://js.nagich.co.il/", acc : "https://access.nagich.co.il/" }, btnStyle : { color : { main : "#122231", second : "#fff" }, vPosition : ["70%","15%"], scale : ["0.5","0.4"], icon : { type : 11, shape : "circle", outline : true } } }; (function(doc, head, body){ var coreCall = doc.createElement('script'); coreCall.src = 'https://js.nagich.co.il/core/4.4.2/accessibility.js'; coreCall.defer = true; coreCall.integrity = 'sha512-A9+ASEqwwTHkr8277jm4B3aoLL+QbUDSfgKqA6M7tWbu/Vlde4BsHZuFx8YFnSPdbVa6RJsb8xQ4+apAk2lkww=='; coreCall.crossOrigin = 'anonymous'; coreCall.setAttribute('data-cfasync', true ); body? body.appendChild(coreCall) : head.appendChild(coreCall); })(document, document.head, document.body); (function(doc, head, body){ var s = doc.createElement("script"); s.src = "https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.6.3/jquery.min.js"; s.defer = true; body? body.appendChild(s) : head.appendChild(s); })(document, document.head, document.body); (function(doc, head, body){ var s = doc.createElement("script"); s.src = "https://cloudfront.barilliance.com/reserved-il.com/cbar.js.php"; s.defer = true; body? body.appendChild(s) : head.appendChild(s); })(document, document.head, document.body);