התאמת צבעים בבגדים - המדריך המלא

התאמת צבעים בבגדים - המדריך המלא 

הלבוש הינו המאפיין הראשון לרושם ראשוני. לפני הכל, ניתן ללמוד על אדם רק מסגנון הלבוש שלו. אנשים רבים, משתמשים באופנה כדי לשדר מסרים לסביבה החיצונית כמו מצב רוחם באותו יום.

בימינו, ארונות הבגדים מלאים עד אפס מקום בבגדים בכל הצבעים, מכל הסוגים, בכל הגזרות ולפי הטרנדים החמים ביותר. המגוון הרחב מקשה על הבחירה מה ללבוש בכל יום וגורם לבזבוז של שעות בהתלבטויות על התאמת הבגדים ועל שילובי צבעים.

לכל צבע, יש הרבה גוונים אשר מקשים עוד יותר על הבחירה ויכולים ליצור בלבול בהתאמה. ישנם מספר כללים ותיאוריות פשוטות המקלות על ההתאמה ומאפשרות לכל אחד להפוך לסטייליסט של עצמו.

 

 

שילובי צבעים בבגדים

לבניית הופעה מוצלחת יש מספר פרמטרים חשובים- סוג הבגד, הבד, הגזרה, הנוחות, ההתאמה למאורע- אבל החשוב מכולם הוא שילוב צבעים בלוק.

בהסתכלות על המראה השלם, שילוב צבעים בבגדים זהו הפרמטר הבולט ביותר. הוא הדבר הראשון שקופץ לעין ומשפיע ישירות על המסר של הלוק כולו. כל צבע משדר רגש אחר ומעביר מסר שונה. לדוגמא, אדום הינו צבע חזק המשדר נועזות ומיניות וכחול משדר רצינות ורשמיות.

מה זה גלגל הצבעים - סטיילינג?

התיאוריה של גלגל הצבעים הומצאה על ידי סר אייזיק ניוטון במאה ה-18. הרעיון היה לסדר את כל הצבעים בתוך גלגל ולהציג את הקשר ביניהם בצורה ויזואלית. גלגל הצבעים מורכב משלוש קבוצות צבעים עיקריות-

 1. צבעי יסוד- אדום, צהוב וכחול.

 2. צבעי משנה- צבעים הנוצרים מערבוב של צבעי יסוד- ירוק, כתום, סגול.

 3. צבעי שלישונים- צבעים העשויים משילוב צבעי יסוד עם צבעי משנה- כחול -ירוק, אדום-סגול.


תאוריה זו, הינה תיאוריה אוניברסלית הרלוונטית כמעט בכל תחום, אך משמעותית במיוחד בתחום האופנה.

סוגי צבעים בהלבשה

על מנת לדעת להתאים צבעים בבגדים, יש להבין קודם את המאפיינים הייחודיים של כל קבוצת צבעים.

 1. צבעים חמים- כוללים גוונים של אדום, כתום, צהוב וחום. שילוב גוונים אלו בבגדים, משדרת תחושות חיוביות ומייצרת טוטאל לוק בולט. יש להיזהר שהלוק לא יהפוך למוקצן ואגרסיבי מידי. 

 2. צבעים קרים- כוללים גוונים של כחול, סגול וירוק. צבעים הנחשבים מרגיעים יותר ולכן, כשהמטרה היא ליצור לוק נעים לעין כדאי לבחור בגוונים אלו. 

 3. צבעים ניטרליים- שחור, אפור, לבן, שמנת, OFF WHITE. אלו צבעים 'שקטים' ללא אמירה מסוימת. הם נועדו כדי לנטרל שילובי צבעים בעייתיים ולא להבליט שום דבר. בדרך כלל מחמיאים לכולם ומתאימים לאירועים רבים.

4. צבעים משלימים- בשמם השני צבעים מנוגדים, הינם הצבעים המנוגדים זה לזה לפי גלגל הצבעים. שילובי הצבעים כוללים- סגול וצהוב, כחול ואדום, סגול וירוק. השילוב בניהם יוצר מראה נועז אך מלא בסטייל, שמומלץ להשתמש בו ליצירת מראה חיי ומלא שמחה בעיקר באביב ובקיץ.

כללי אצבע ליצירת תלבושת בסטייל

לנושא התאמת צבעים בבגדים יש מספר כללים שהקפדה עליהם מבטיחה לוק זורם ונעים לעין.

  1.  שילוב צבעים הפועלים בהרמוניה- עבודה על פי גלגל הצבעים, בחירת צבעים מאותה משפחה או צבעים קרובים בגלגל, יוצרת זרימה וחיבור של כל הלוק.
  2.  חוק שלושת הצבעים- יצירת איזון בין הצבעים. בכל לוק יש להשתמש במקסימום לשלושה צבעים. לא לשכוח שהלוק כולל גם אקססוריז כמו תיקים, נעלים, צעיפים ועוד. בחוק שלושת הצבעים חשוב להקפיד על לפחות צבע אחד ניטרלי. לדוגמא, שילוב צבעים עם אפור, ייצור מראה שמח ובולט, אך גם יומיומי ורלוונטי.
  3.  הדפס- במידה והלוק כולל פריט לבוש עם הדפס, יש לוודא כי הוא המרכזי בלוק כלומר, מוקד תשומת הלב העיקרי. בגדים עם הדפסים יוצרים בולטות ולכן, יש 'להשקיט' את שאר הלוק ולהשתמש בגוונים ניטרליים או בגוונים מההדפס.
  4.  מונוכרומטיות- לוק שלם הכולל צבע אחד בלבד יוצר מראה אחיד, קלאסי ואלגנטי. ניתן ליצור לוק כזה, ע"י התאמה בין מספר פריטים מאותו הגוון בדיוק או ע"י שימוש בחליפות מובנות, שמלות ואוברולים.

 Reserved- חברת האופנה המובילה בישראל

לסיכום, סגנון הלבוש של אדם הוא אחד הכלים המשמעותיים ביותר שיש לו כדי להביע את עצמו. חשוב לזכור, כי הרכבת לוקים וקניית בגדים, אמורה להיות כיפית ונעימה שתוביל לביטחון עצמי ולאהבה לגוף שלך.

בעזרת ידע על שילובי צבעים וחוקי האצבע ללבוש בסטייל, ניתן לשלב בין ההבעה העצמית לבין היכולת שלך להתלבש בטוב טעם. אצלנו ב-Reserved קיים מגוון רחב של בגדים ואקססוריז לנשים גברים וילדים, המאפשרים לכל אחד למצוא את הסטייל שלו במחירים נגישים.  

Reserved הינו מותג פולני בעל 25 שנות ניסיון בתעשיית האופנה העולמית. הרשת מונה כיום, כ- 460 סניפים ברחבי העולם המציעים בגדים קלאסיים- על זמניים, כמו גם פרטי אופנה מהטרנדיים החמים ביותר.

ניתן למצוא את מגוון הפריטים שלנו כאן באתר או באחד מארבעת הסניפים שלנו בארץ (רמת גן, גבעתיים, ירכא וקניון TLV)

 

 

var widgetOptions = { apiKey: "9459aa1f-d41a-44bf-8599-c2605886c4f2", snippetId: "a85f91f04649d2e68726" }; (function (n) { var u = function () { GlassixWidgetClient && typeof GlassixWidgetClient == "function" ? (window.widgetClient = new GlassixWidgetClient(n), widgetClient.attach(), window.glassixWidgetScriptLoaded && window.glassixWidgetScriptLoaded()) : f() }, f = function () { r.onload = u; r.src = "https://cdn.glassix.net/clients/widget.1.2.min.js"; i.parentNode.removeChild(t); i.parentNode.insertBefore(r, i) }, i = document.getElementsByTagName("script")[0], t = document.createElement("script"), r; (t.async = !0, t.type = "text/javascript", t.crossorigin = "anonymous", t.id = "glassix-widget-script", r = t.cloneNode(), t.onload = u, t.src = "https://cdn.glassix.com/clients/widget.1.2.min.js", !document.getElementById(t.id) && document.body) && (i.parentNode.insertBefore(t, i), t.onerror = f) })(widgetOptions) window.interdeal = { sitekey : "1904543cee41fb5e5fe7cfeaa5fd9006", Position : "Right", Menulang : "HE", domains : { js : "https://js.nagich.co.il/", acc : "https://access.nagich.co.il/" }, btnStyle : { color : { main : "#122231", second : "#fff" }, vPosition : ["70%","15%"], scale : ["0.5","0.4"], icon : { type : 11, shape : "circle", outline : true } } }; (function(doc, head, body){ var coreCall = doc.createElement('script'); coreCall.src = 'https://js.nagich.co.il/core/4.4.2/accessibility.js'; coreCall.defer = true; coreCall.integrity = 'sha512-A9+ASEqwwTHkr8277jm4B3aoLL+QbUDSfgKqA6M7tWbu/Vlde4BsHZuFx8YFnSPdbVa6RJsb8xQ4+apAk2lkww=='; coreCall.crossOrigin = 'anonymous'; coreCall.setAttribute('data-cfasync', true ); body? body.appendChild(coreCall) : head.appendChild(coreCall); })(document, document.head, document.body); (function(doc, head, body){ var s = doc.createElement("script"); s.src = "https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.6.3/jquery.min.js"; s.defer = true; body? body.appendChild(s) : head.appendChild(s); })(document, document.head, document.body); (function(doc, head, body){ var s = doc.createElement("script"); s.src = "https://cloudfront.barilliance.com/reserved-il.com/cbar.js.php"; s.defer = true; body? body.appendChild(s) : head.appendChild(s); })(document, document.head, document.body);