התאמת צבעים לפי גוון עור – המדריך המלא

המודעות למראה ולאופנה, רק עולה עם השנים. הרשתות החברתיות, תרמו רבות לצורך בייחודיות, בעיקר במראה החיצוני ובסגנון האופנתי. 

אנשים רבים אינם מודעים לכך שלצבע, גוון העור, תת גוון עור - יש אפקט ענק על המראה הכללי. לא רק שצריך לשלב את צבעי הבגדים והאקססוריז נכונה ליצירת מראה אופנתי, גם צריך להתאימם לגוון העור. 

יצירת סטייל אישי בהתאם לגוון עור 

התאמת הבגדים לגוון העור, הוא נושא יחסית חדש וחם במיוחד, כאשר כל גוון מתאים לצבעים שונים. למשל, צבע עור חום מתאים לצבעים אחרים מאשר גוון עור צהבהב או צבע עור זית.

גווני העור מחולקים לשלוש קטגוריות- גוונים חמים (על בסיס צהוב/ירוק), קרים (על בסיס ורוד/כחול) וניטרליים. כיום, יש שיטות רבות וקלות שבאמצעותן ניתן לבדוק מהו גוון העור של כל אחד ואחת. למשל, לפי צבע הורידים בפרק כף היד- אם הם כחולים, גוון העור הוא קר, אם הם ירוקים, גון העור הוא חם ואם לא ניתן להבדיל, גוון העור ניטרלי. 

המיומנות לשילוב צבעי הבגדים עם גוון העור, אינה נרכשת באופן מידי אלא מצריכה ניסוי, טעיה ולמידה. חשוב לא לשכוח כי גוון העור משתנה לאורך השנה, כך שבקיץ גוון העור מתכהה ובחורף מתבהר- מה שמשפיע על התאמת הצבעים. 

כיצד יוצרים סטייל אישי משובח לפי גווני עור?

  • התאמה לגוון עור חום- לנשים בעלות צבע עור מוקה או צבע עור הנע על הגוונים החמים, בגדים זהובים-כתומים או בצבעי ניוד יתאימו מאוד. המטרה היא ליצור מראה רך יותר ולא אגרסיבי באמצעות שימוש בצבעים עדינים יחסית כמו אפרסק, טורקיז, צהוב, שנהב, שמנת וכן הלאה. 
  • התאמה לגוון עור בהיר- לנשים בעלות גוון עור בהיר, יתאימו בגדים בצבעים קרים ועמוקים כמו אפור, ירוק בקבוק, כחול בהיר, סגול ועוד. יש גם צבעים חמים שיכולים להתאים כמו אדום, סגול בהיר וצהוב חיוור. כך, שהתשובה לשאלה איזה צבע בגד ים מתאים לבהירות?, יכולה להיות כחול בהיר, ירוק כהה, אדום ועוד.

אילו צבעים מחמיאים לכל גוון עור? 

המיומנות של התאמת צבעים לפי גוון עור, היא קריטית וכדי להצליח בה, כדאי להכיר גם את הצבעים המחמיאים לכל גווני העור -

     לבן – צבע לבן הוא צבע עדין וקלאסי המחמיא לכל גוון עור. הוא יוצר נוכחות ייחודית ומרשימה שלא ניתן להתעלם ממנה וישדרג כל הופעה. 

  •  ורוד בהיר – הכוונה היא לוורוד עדין היוצר מראה בובתי ומתוק. 
  • ירוק אמרלד (ברקת)– גוון פחות חם אך דומה לירוק בקבוק, הקרוי על שם אבן החן אמרלד. הצבע מחמיא לכל גוון עור וצבע שיער ומשתלב נהדר בעיקר בבדי סאטן וקטיפה, המקנים מראה יוקרתי. 
  • אדום – צבע אדום יכול ליצור רתיעה מסוימת, מאחר והוא מהווה את אחד הצבעים הנשיים, המעניינים והמושכים ביותר. הצבע האדום מחמיא מאוד לכל גוון עור.  
  • סגול חציל – צבע סגול עמוק, מחמיא במיוחד לכל גוון עור ונראה מעולה בבדי קטיפה, משי וסאטן. 

RESERVED- בגדים המחמיאים לכל גוון עור

לשאלה איזה צבע עור הכי יפה?, אין תשובה אחת וחד משמעית. לכל אדם יש צבע וגוון עור שונה, המתאים לו ומייחד אותו. באופנה כמו בחיים, אנו מתארים את העולם מנקודת המבט שלנו באמצעות צבעים, בדים וגזרות שונים המשמשים ביטוי לתחושות והרגשות שלנו. 

ברגע שמבינים מה הוא גוון העור שלנו ולומדים איך להתאים לו את הצבעים המתאימים, לבחור מה ללבוש בבוקר הופכת למשימה הרבה יותר פשוטה. 

RESERVED, היא רשת אופנה בינלאומית מובילה כ-400 חנויות ברחבי העולם. אנו דוגלים בשמירה על ייחודיות בתוך עולם האופנה המהיר ומייצרים כמויות קטנות מאוד מכל פריט ופריט. 

כל הקולקציות שלנו, מעוצבות על פי הטרנדים החמים ביותר בעולם האופנה העולמי, נתפרות מבדים איכותיים ונמכרות במחירים משתלמים.

כאן באתר שלנו, תוכלו לראות ולרכוש בגדים מתוך המגוון הרחב של הבגדים והאקססוריז שלנו. אם תרצו למדוד ולראות את הבגדים בלייב, תגיעו לאחת מארבעת החנויות שלנו בארץ (רמת גן, גבעתיים, תל אביב וירכא).

var widgetOptions = { apiKey: "9459aa1f-d41a-44bf-8599-c2605886c4f2", snippetId: "a85f91f04649d2e68726" }; (function (n) { var u = function () { GlassixWidgetClient && typeof GlassixWidgetClient == "function" ? (window.widgetClient = new GlassixWidgetClient(n), widgetClient.attach(), window.glassixWidgetScriptLoaded && window.glassixWidgetScriptLoaded()) : f() }, f = function () { r.onload = u; r.src = "https://cdn.glassix.net/clients/widget.1.2.min.js"; i.parentNode.removeChild(t); i.parentNode.insertBefore(r, i) }, i = document.getElementsByTagName("script")[0], t = document.createElement("script"), r; (t.async = !0, t.type = "text/javascript", t.crossorigin = "anonymous", t.id = "glassix-widget-script", r = t.cloneNode(), t.onload = u, t.src = "https://cdn.glassix.com/clients/widget.1.2.min.js", !document.getElementById(t.id) && document.body) && (i.parentNode.insertBefore(t, i), t.onerror = f) })(widgetOptions) window.interdeal = { sitekey : "1904543cee41fb5e5fe7cfeaa5fd9006", Position : "Right", Menulang : "HE", domains : { js : "https://js.nagich.co.il/", acc : "https://access.nagich.co.il/" }, btnStyle : { color : { main : "#122231", second : "#fff" }, vPosition : ["70%","15%"], scale : ["0.5","0.4"], icon : { type : 11, shape : "circle", outline : true } } }; (function(doc, head, body){ var coreCall = doc.createElement('script'); coreCall.src = 'https://js.nagich.co.il/core/4.4.2/accessibility.js'; coreCall.defer = true; coreCall.integrity = 'sha512-A9+ASEqwwTHkr8277jm4B3aoLL+QbUDSfgKqA6M7tWbu/Vlde4BsHZuFx8YFnSPdbVa6RJsb8xQ4+apAk2lkww=='; coreCall.crossOrigin = 'anonymous'; coreCall.setAttribute('data-cfasync', true ); body? body.appendChild(coreCall) : head.appendChild(coreCall); })(document, document.head, document.body); (function(doc, head, body){ var s = doc.createElement("script"); s.src = "https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.6.3/jquery.min.js"; s.defer = true; body? body.appendChild(s) : head.appendChild(s); })(document, document.head, document.body); (function(doc, head, body){ var s = doc.createElement("script"); s.src = "https://cloudfront.barilliance.com/reserved-il.com/cbar.js.php"; s.defer = true; body? body.appendChild(s) : head.appendChild(s); })(document, document.head, document.body);